İclasda 20–31 iyul 2020-ci il tarixlərində ümum-ölkə televiziya kanallarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
23 iyul 2020-ci il tarixdə "Space" televiziya kanalının efirində saat 19.00 – 20.00 arası müddətdə 20 dəqiqə 48 saniyə reklam yayımlanması ilə "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq "Space" televiziya kanalının efirində 10 avqust 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

At the meeting, the results of the monitoring of nationwide television channels on July 20-31, 2020 were examined.
The requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" were violated by broadcasting 20 minutes and 48 seconds of advertisements on "Space" TV channel within the period between 07.00 pm to 08.00 pm. on July 23, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of "Space" TV channel on August 10, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).