Milli Televiziya və Radio Şurasında 20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
09.09.2020 11:52
327
20 Yanvar faciəsinin 30-cu ildönümünə həsr olunmuş iclasda Vətən uğrunda canlarından keçmiş Şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
İclasda çıxış edən Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov bildirmişdir ki, 20 yanvar faciəsi ümumxalq hüzn günü olmaqla yanaşı, həm də Azərbaycan xalqının iradəsinin sarsılmazlığını, mərdliyini bir daha sübut etdi. MTRŞ sədri bu hadisəyə ilk siyasi qiymətin 1990-cı il yanvarın 21-də ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən verildiyini vurğulamışdır.
Daha sonra Şura üzvləri və Şura aparatının bir sıra əməkdaşları çıxış etmiş, Qanlı Yanvar gününü həm xalqımızın faciəsi, həm də Azərbaycanın şanlı qəhrəmanlıq səhifəsi kimi təsvir etmişlər. İclasın sonunda həmin gün baş verən hadisələrlə bağlı Şura əməkdaşlarının hazırladıqları slayd film nümayiş olunmuşdur.

The Meeting devoted to 30-year anniversary of 20 January Tragedy was held in NTRC
At the meeting devoted to 30-year anniversary of 20 January Tragedy the memory of the martyrs who gave their lives in the name of Motherland was observed by minute of silence.
Speaking at the meeting the Chairman of National Television and Radio Council (NTRC) noted that 20 January Tragedy, being a day of national mourning, reaffirmed the inviolability of the will and bravery of the Azerbaijani people.  The Chairman of NTRC pointed out that the first political assessment of this tragedy was given by national leader Heydar Aliyev on the 21st of January in 1990.
Then the Members of the Council and some staff member of the Council’s Body spoke and described this bloody January day as a tragedy of the people and as a valiant heroic page of Azerbaijan. At the end of the meeting, a slide film about the events of that day, prepared by Council workers, was shown.