"Media və İnformasiya Savadlılığı" (EMİS) işçi qrupu çərçivəsində 14 mart 2022-ci il tarixində media savadlılığı haqqında "Nahar zamanı təlimat" formatında xüsusi qısa vebinar keçirilmişdir. Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası Aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdir müavini Cəmilə Qəhrəmanova vebinarda iştirak etmişdir.
Vebinar zamanı media savadlılığı sahəsində layihə və təşəbbüslərin maliyyələşdirilməsinə həsr olunmuş bir sıra təqdimatlar olunmuşdur. Əvvəlcə Luis Madureira Pires tərəfindən Avropa Media və İnformasiya Fondu haqqında məlumat verilmişdir. Daha sonra Orla Klanci "Yaradıcı Avropa 2021-2027" proqramı haqqında geniş təqdimat etmişdir. Vebinarın sonunda isə Filip Kuper İrlandiyanın Tənzimləyici Qurumu olan BAİ tərəfindən keçirilən "Səs və baxış" adlı müsabiqə haqqında məlumat verilmişdir.

The meeting of EPRA’s "Media and Information Literacy" (EMIL) taskforce was held in online format.
On March 14, 2022 a special short webinar in the format of "Lunch and Learn" about Media Literacy Funding was held within the working group of "Media and Information Literacy" (EMIL). Deputy Head of Legal and international relations department of the Office of Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Jamila Gahramanova also participated in this lunchtime webinar.
The focus of this webinar was funding for media literacy projects and initiatives. Firstly, Luis Madureira Pires informed participants in detail about European Media and Information Fund. Later the information on "Creative Europe 2021-2027" funding call was presented by Orla Clancy. After this, BAI "Sound and Vision" scheme was presented by Philip Cooper.