Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqəyə sənəd qəbulu başa çatmışdır.
03.08.2023 13:46
410
03 avqust 2023-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 34.1-ci, 50.5-ci, 51.1-ci maddələrini rəhbər tutaraq Bakı Teleqüllə Kompleksindən 33-cü və 36-cı TV yayım kanallarının ödənişli rəqəmsal yerüstü televiziya retranslyasiya xidməti həyata keçirən multipleks operatorlarının istifadəsinə verilməsi üçün elan edilmiş müsabiqə üzrə sənəd qəbulu başa çatmışdır. Aşağıdakı 2 ərizəçi sənədlərini Şuraya təqdim etmişdir.
1. "ATV Plus" MMC (operatorun xidmət adı: "ATV Plus")
2. "AzəriGlobalServis" QSC (operatorun xidmət adı: "AGS TV")
Qeyd olunmalıdır ki, hər iki ərizəçi hazırda multipleks operatoru fəaliyyətini həyata keçirir. "ATV Plus" operatoru Bakı şəhəri və ətraf ərazilərdə, "AGS TV" isə Quba şəhəri, Lənkəran şəhəri və Gəncə şəhərində istehlakçılara xarici televiziya kanallarının ödənişli retranslyasiya xidmətini təqdim edirlər.
"Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 52.4-cü maddəsinə əsasən növbəti 10 iş günü müddətində təqdim olunmuş sənədlərə baxılacaq və ərizəçilərin müsabiqəyə buraxılmaları və ya müsabiqəyə buraxılmasından imtina edilmələri barədə qərar qəbul ediləcəkdir.

Acceptance of documents for the competition announced for 33rd and 36th TV transmission channels from the Baku TV Tower Complex for the use of multiplex operators has been completed
03.08.2023 13:46
406
On August 3, 2023, the acceptance of documents for the competition announced by the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan guided by the Articles 34.1, 50.5 and 51.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media" for 33rd and 36th TV transmission channels from the Baku TV Tower Complex for the use of multiplex operators providing paid digital terrestrial television retransmission services has been completed. The following 2 applicants submitted documents to the Council:
1. "ATV Plus" LLC  (operator’s service name: "ATV Plus")
2. "AzeriGlobalServis" CJSC (operator’s service name: "AGS TV")
It should be noted that both applicants are currently operating as multiplex operators. "ATV Plus" provides paid services of retransmission of foreign television channels to consumers in Baku and surroundings, while the "AGS TV" provides same services in the cities of Guba, Lankaran and Ganja.
In accordance with Article 52.4 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media", documents submitted to the Council will be reviewed within the next 10 working days and a decision to accept or to refuse admission of applicants to the competition will be adopted.