25 aprel 2022-ci il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda 15–22 aprel 2022-ci il tarixləri arasında ümumölkə yerüstü radio yayımçılarının proqramlarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
20 aprel 2022-ci il tarixdə "Azad Azərbaycan" radiosunun efirində saat 19.00- 20.00 aralığında 13 dəqiqə 55 saniyə reklamın yayımlanması ilə "Reklam haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununun 20.7-ci maddəsinin tələbinin pozulması faktı qeydə alınmışdır. Bu səbəbdən, "Media haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 41.1.1-ci maddəsinə əsasən Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası "Azad Azərbaycan" radiosu proqramlarının yayımının 28 aprel 2022-ci il tarixdə saat 21.00-dan 24.00-dək 3 (üç) saatlıq dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

A meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held.
The meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held on April 25, 2022. At the meeting, the results of monitoring of the programs of nationwide terrestrial radio broadcasters between April 15, 2022 and April 22, 2022 were discussed.
On April 20, 2022 the requirement of the Article 20.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Advertising" was violated by broadcasting 13 minutes 55 seconds of advertisement on the "Azad Azerbaijan" radio within the period from 19.00 to 20.00. Therefore, guided by the article 41.1.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Media", the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan has adopted a decision to suspend the broadcasting of programs of "Azad Azerbaijan" radio on April 28, 2022  from 21.00  to 24.00 for a period of 3 (three) hours.