Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında sosial xarakterli televiziya layihələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir
17.08.2022 11:15
Avqustun 17-də Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında sosial xarakterli televiziya layihələrinin rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir. Görüş zamanı çıxış edən Şuranın sədri İsmət Səttarov audiovizual media sahəsində tənzimləmə və qüvvədə olan normativ hüquqi aktlara əməl edilməsi ilə bağlı hazırkı vəziyyət barədə məlumat verərək hüquq-mühafizə, o cümlədən prokurorluq orqanları ilə sosial xarakterli televiziya layihələri arasında əməkdaşlığın əhəmiyyətindən söz açmışdır.
Görüşə dəvət olunan və tədbir zamanı çıxış edən Azərbaycan Respublikası Baş Prokurorluğunun Mətbuat xidmətinin böyük prokuroru Kənan Zeynalov mövcud problemlərə toxunaraq sıx əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin perspektivləri barədə danışmışdır.
İşgüzar tədbirdə jurnalistlərin peşə davranışı qaydalarının tətbiqində mövcud problemlərdən söz açılmış, faydalı fikir mübadiləsi aparılmış, təkliflər səsləndirilmiş, bu məzmunlu tədbirlərin mövcud kommunikasiyanın gücləndirilməsində mühüm irəliləyişlərə səbəb olacağı qeyd edilmişdir.

The Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting with the heads of social television projects
17.08.2022 11:15
273
On August 17, 2022 the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held a meeting with the heads of social television projects.
During the meeting, the Chairman of the Council, Ismat Sattarov, spoke about the current situation in the field of regulation of audiovisual media and compliance with existing regulations, and noted the importance of cooperation between law enforcement authorities, including prosecution authorities, and social television projects.
Then, the invited guest - Kenan Zeynalov, the Senior Prosecutor of the Press Service of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan spoke about the current problems and prospects of close cooperation.
The participants of the meeting discussed existing problems concerning the rules of professional behavior of journalists, exchanged useful ideas and put forward a number of proposals. It was also noted that such events would lead to significant progress in strengthening existing communication