Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası “APA TV”, “Səhiyyə TV”, “Agro TV”, “Vivace” və “ATV+Cinema” kanallarına platforma yayımçısı lisenziyası verdi.
30.11.2022 11:10
30 noyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirmişdir. İclasda peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı lisenziyasının alınması məqsədilə "APAMARK" MMC, "Səhiyyə TV" MMC, "Aqro Televiziya və Radio" MMC və "ATV Plus" MMC tərəfindən Şuraya daxil olmuş müraciətlərə baxılmışdır.
Müraciət edən şirkətlər tərəfindən təqdim olunmuş sənədlər və onların məzmunu Şura üzvləri tərəfindən müzakirə olunmuşdur. Geniş müzakirələrdən sonra peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı lisenziyalarının "APAMARK" MMC-yə (televiziya redaksiyasının adı: "APA TV"), "Səhiyyə TV" MMC-yə (televiziya redaksiyasının adı: "Səhiyyə TV"), "Aqro Televiziya və Radio" MMC-yə (televiziya redaksiyasının adı: "Agro TV") və "ATV Plus" MMC-yə (televiziya redaksiyalarının adları: "Vivace" və "ATV+Cinema") verilməsi barədə müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.

The Audiovisual Council has issued platform broadcaster licenses to the channels “APA TV”, “Sahiyya TV”, “Agro TV”, “Vivace” and “ATV+Cinema"
30.11.2022 11:10
315
On November 30, 2022 the meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held. At the meeting, the applications submitted to the Council by LLC "APAMARK", LLC "Sahiyya TV", LLC "Agro Television and Radio" and LLC "ATV Plus" for obtaining a license of platform broadcaster not performing satellite transmission were considered.
The documents provided by the applicants and their content were considered by Council Members. After extensive discussions it was decided to issue a license of platform broadcaster not performing satellite transmission to "APAMARK" LLC (television channel: "APA TV"), "Sahiyya TV" LLC (television channel: "Sahiyya TV"), "Agro Television and Radio" LLC (television channel: "Agro TV") and "ATV Plus" LLC (television channels: "Vivace" and "ATV+Cinema").