"Radio-Televiziya Yayımı və Peyk Rabitəsi" İstehsalat Birliyində (Teleradio İB) Azərbaycan Respublikasında 2023 – 2030-cu illərdə audiovizual yayımların inkişaf konsepsiyasının hazırlanması ilə bağlı görüş keçirilmişdir.
Görüşdə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının, Medianın İnkişafı Agentliyinin, eləcə də televiziya və radio yayımçılarının məsul nümayəndələri iştirak etmişlər. Audiovizual yayımların inkişaf konsepsiyasının hazırlanması “Arthur D. Little” Konsaltinq Xidmətləri Səhmdar Şirkətinə (Türkiyə) həvalə olunmuşdur. Görüşdə şirkət təmsilçisi təqdimatla çıxış etmişdir.
Konsepsiyanın texniki-iqtisadi cəhətdən səmərəli hazırlanması ilə bağlı toplantı iştirakçıları bir sıra təkliflər irəli sürmüş, belə müzakirələrin davam etdirilməsi nəzərdə tutulmuşdur.

A meeting dedicated to the Concept of the development of audiovisual broadcasting was held.
A meeting dedicated to the concept of the development of audiovisual broadcasting in the Republic of Azerbaijan for 2023-2030 was held at the "Radio-Television Broadcasting and Satellite Communications" Production Association. The meeting was attended by responsible representatives of the Ministry of Digital Development and Transport, the Audiovisual Council, the Media Development Agency, as well as audiovisual broadcasters.
The preparation of the concept document for the development of audiovisual broadcasting was entrusted to the Joint-Stock Consulting Services Company "Arthur D. Little" (Turkiye). At the meeting a representative of the company made a presentation.
A number of proposals concerning the creation of a concept for the technical and economic efficiency were made by participants of the meeting. Further discussions are planned.