25 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasında platforma yayımçılarının fəaliyyətinin tənzimlənməsi ilə bağlı görüş keçirilmişdir. Görüşü giriş sözü ilə açan aparat rəhbəri Fazil Novruzov platforma yayımçılarına görüşün məqsədi haqqında məlumat vermiş, platforma yayımçılarının fəaliyyəti, hüquq və vəzifələri, həmçinin bu istiqamətdə Audiovizual Şuranın həyata keçirdiyi monitorinq və nəzarət tədbirlərinin cari vəziyyətini diqqətə çatdırmışdır.
Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşı Ayxan Sadıqlı "Media haqqında" və "Reklam haqqında" qanunlarda platforma yayımçılarının fəaliyyətinə aid ola biləcək müddəalar, habelə "Audiovizual proqramların sutka ərzində ən çox izlənilən və ya dinlənilən vaxtı (praym-taym)" haqqında təqdimatla çıxış etmişdir.
Görüşdə bəzi yayımçıların nümayəndələri fəaliyyət zamanı qarşılaşdıqları bir sıra məsələlər barədə məlumat vermişlər. Görüş platforma yayımçılarını maraqlandıran suallar və mövzu üzrə müzakirələrlə davam etmişdir.

A meeting with platform broadcasters has been held at the Audiovisual Council
On April 25, 2024 a meeting regarding the regulation of the activities of platform broadcasters has been held at the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan. Opening the meeting, Fazil Novruzov, the Head of the Office, informed the platform broadcasters about the purpose of the meeting, spoke about the activities, rights and duties of platform broadcasters, as well as about the current state of monitoring and supervisory activities being carried out by the Audiovisual Council in this direction.
Then, Aykhan Sadigly, a representative of the legal service of the Audiovisual Council, made a presentation on the provisions of the Laws "On Media" and "On Advertising", which are applicable to the activities of platform broadcasters, and on "The time of the most active watching and listening to audiovisual programs (prime time)".
At the meeting, representatives of some broadcasters outlined the challenges they faced during their activity. Then the meeting proceeded to a discussion of issues and topics of interest to the platform broadcasters.