Audiovizual Şura ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi məqsədilə 2 müsabiqə elan etmişdir
07.11.2024 11:21
1306
07 noyabr 2024-cü il tarixdə Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda boş və yayım üçün istifadəyə yararlı radiotezliklər ilə bağlı məsələlər müzakirə olunmuşdur.
İlk olaraq müxtəlif dillərdə yayım aparan "Azərbaycan Beynəlxalq Radiosu"nun proqramlarının əhatə dairəsinin genişləndirilməsi məqsədilə ölkənin bir sıra müxtəlif stansiyalarından müvafiq radiotezliklər "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin istifadəsinə ayrılmışdır.
Daha sonra Dövlət Radiotezliklər İdarəsindən alınan məlumatlara əsasən "Bakı Teleqüllə Kompleksi"ndən boş və yayıma uyğun radiotezliklərin mövcudluğu və onlardan səmərəli istifadənin təşkilinin əhəmiyyəti nəzərə alınaraq ümumölkə yerüstü radio yayımçısı lisenziyasının verilməsi üçün 18 noyabr tarixindən etibarən 2 müsabiqənin elan olunması haqqında qərarlar verilmişdir.

The Audiovisual Council has announced two competitions for nationwide terrestrial radio broadcasting licenses
07.11.2024 11:21
1304
A regular meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan was held on November 7, 2024. The issues related to free and usable for broadcasting radio frequencies for broadcasting were discussed at the meeting.
First of all, in order to expand the coverage of the programs of "Azerbaijan International Radio" broadcasting in various languages, relevant radio frequencies from a number of stations of the country were allocated to "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting" CJSC.
Then, taking into account the availability of free and usable radio frequencies from the "Baku TV Tower Complex" based on the information received from the State Administration of Radio Frequencies, as well as the importance of effective usage of radio frequencies, it was decided to announce from 18 November 2024 two competitions for granting of nationwide terrestrial radio broadcasting licenses.